ללא 5שם-2כך נפגשנו: ישי לוי, בן 29, מירושלים, לומד לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק ופרסום. ישי ואני מכירים כארבע שנים, עשינו יחד את התואר הראשון בתקשורת וניהול ועכשיו אנחנו עושים יחד את התואר השני, אולם אף פעם לא התיישבנו לשיחה מעמיקה, על החיים, הרצונות והשאיפות שהובילו אותנו ללמוד באותו המקום. אז התיישבנו על כוס קפה לברר איך באמת נפגשו דרכינו במכללה ולבסוף מצאנו אהבה משותפת.

איך הגעת ללמוד דווקא במכללה למנהל?

רציתי ללמוד תקשורת, תחום שמאוד מעניין אותי. לאחר בירורים והתייעצויות עם המשפחה, אנשי תקשורת שעובדים בתעשייה וחברים, בחרתי ללמוד במכללה למנהל. מהר מאוד הסתבר לי שהמכללה היא לא רק מקום ללימודים והשכלה, אלא מקום גם להרבה עניין, חברים והווי. זה מקום שגרם לי להכיר את עצמי ואת הסביבה שלי טוב יותר, להיות ביקורתי במידה, לפתח שאיפות ולחשוב על קריירה.

מה גרם לך ללמוד תואר שני?

החלטתי ללמוד לתואר שני מתוך ראיית העתיד, מתוך אמונה ורצון להתפתח בקריירה ולהתברג לתפקידים בכירים יותר בעתיד. וגם מתוך התעניינות ורצון ללמוד. סימנתי מטרה ואני שואף להשיג אותה.

איזו מטרה סימנת לך?

בעוד חמש שנים אני רוצה להיות מנהל שיווק בחברה גדולה בתחום המוסיקה.

למה דווקא מוסיקה?

מוסיקה היא האהבה הגדולה שלי, זה טעם החיים מבחינתי. אני יכול לעסוק בזה 24 שעות ולהיות מחויב לזה. מוסיקה ליוותה אותי מגיל צעיר ועד היום, כמעט בכל רגע נתון, אם זה בעבודה או ברכב. אני זוכר תקופות בחיים לפי שירים. מוסיקה יוצרת אצלי איים של שקט, טוב שיש אותה.

מה הם אותם איים של שקט?

אני מתנתק פעם בשבוע מכל העולם, זה אומר לכבות את הסלולרי, להחליף לבגדים נוחים, לשכב על הגב, לכבות את האור, לשים אוזניות ולהאזין למוסיקה שאני אוהב במשך חצי שעה, שעה ברצף ופשוט להתמסר לצלילים.

יש לך סגנון מוסיקלי מועדף?

לא. אני שומע מגוון עצום של סגנונות, כמעט הכול חוץ מאופרה. רוב המוסיקה והצלילים מעוררים בי תחושות, רגשות ומחשבות.

על מה אתה חושב כשאתה מאזין למוסיקה?

אני חושב על הרגעים המהנים שהיו לי בחיים ומדמיין את העתיד. אני נזכר ברגעים שמחים, חתונה של חבר או קרוב משפחה, מסיבה מהנה שהייתי בה בעבר, למשל באמסטרדם, או סתם ערב מהנה עם החברים בבית. אפילו עצב מסוים מתעורר בי אם זה שיר מלנכולי.

מתי התחלת עם המנהג הזה של שכיבה והאזנה למוזיקה?

שירתי בחטיבת גבעתי בעזה וכשהייתי יוצא פעם בשלושה שבועות, לפעמים יותר, אז הייתי מניח בצד את כל הקשיים, הלחימה, המראות הקשים, חוסר השינה, ודבר ראשון – רץ למערכת ומנגן שירים אהובים במיוחד כדי להפיג את המתח. ככה אני נוהג גם לפני מבחנים קשים על מנת להוריד את הלחץ ולהגיע מוכן ושלו.

השאירו תגובה


+ 6 = עשר