רוזאלין זערור

רוזאלין זערור, בת 21, לומדת לתואר ראשון במנהל עסקים והתמחות בשיווק.

כך נפגשנו: למדנו יחד במסלול ערב אבל לא הייתה שום אינטראקציה ביננו, עד שהחלטתי שאני עוברת למסלול בוקר וזה עורר עניין אצל רוזי, שרצתה להבין למה. מפה התחלנו לדבר וללמוד יחד בהמשך. לפי דעתי, כל אחד יסכים שרוזי היא קרן אור מהלכת, תמיד עם חיוך שגורם לך להיות גם שמח כל הזמן. היה מסקרן לגלות מעבר לעובדות הידועות ולשאול מי היא, מאיפה היא הגיעה ולאן היא הולכת.

מאיזו סיבה הלכת ללמוד מנהל עסקים?

הסיבה העיקרית היא המשפחה שלי.יש לנו עסק משפחתי וזה מעורר ציפיות לכיוון מסוים. אני מגיעה ממשפחה נוצרית אדוקה והייתה לי בחירה, אבל מהאפשרויות המקובלות. לכל האחים במשפחה יש מקצוע שתורם לעסק כדי לקדם אותו ולעזור במה שאפשר.

את מרגישה שיש לך עצמאות?

כן, כי אני עובדת ומסבסדת את התואר בעצמי, אבל לא בכל התחומים יש לי את העצמאות הזאת. איבדנו שני בני משפחה לאורך השנים, אבא ואח, זה חייב אותי להתבגר מאוד מהר ולפרנס את עצמי ואת הבית. בזמן שכל החברים מסביבי טסו לחו"ל, אני עבדתי 16 שעות ביום, זו סיבה נוספת שמסבירה למה אני לא יכולה לקום בוקר אחד ולעשות מה שמתחשק לי, אם זה לנסוע לטיול בדרום אמריקה לשלוש שנים, לשכור דירה לבד או ללמוד רחוק מהבית. יש מסלול מאוד ברור לנשים. מצופה מהן לסדר את החיים שלהם עם עבודה ולימודים ואז להקים משפחה.

למרות הכל, המשפחה זה דבר שחשוב לי והכל עניין של גישה למצב. אני גם לא רואה את הדת שלי כהגבלה, אלא אני בוחרת להתקדם בתוך המסגרת שניתנה לי, ולהפיק את המיטב.

היה לך חלום שונה בשביל עצמך כשהיית צעירה יותר?

כתיכוניסטית שרק סיימה תיכון ורצתה לבלוע את כל העולם, רציתי לגור במעונות, להיות יותר עצמאית, לשכור דירה… אבל היום כשאני לקראת סוף התואר, אני מבינה יותר לעומק, את ערך הכסף ומה זה אומר להיות רחוקים מהמשפחה. זה משהו שאני בהחלט אתמודד איתו בעתיד. כרגע, בשנים הקרובות, אני רואה את עצמי ממשיכה לעבוד בעסק המשפחתי. אני מרוצה מהבחירות שלי לחלוטין.

מה המוטו שלך בחיים?

"לחיות כל יום כאילו זה היום האחרון". אני רק בת 21, אבל עברתי בחיים הרבה דברים שהובילו אותי למה שאני היום, אני מאמינה שאין שום סיבה להיות שליליים כי זה מקבע אותך במקום אחד, צריך כל הזמן להתקדם, לדעת לשמוח מכל יום שעובר ולהגיד תודה על מה שיש.

השאירו תגובה


שבע − = 5