לירן רוזן, בת 23, מירושלים, לומדת לתואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות שיווק.

לירן רוזן

כך נפגשנו: בפרויקט "עוד זווית" במכללה, שוחחנו שיחת היכרות קצרה, מהיכן את בארץ, היכן טיילת אחרי צבא ומה עשית בצבא. כאשר התחלנו לשוחח על נושא הצבא ראיתי ניצוץ בעיניה הרוצה לספר על תפקיד משמעותי וחוויה מעצבת שעברה בצבא.

ספרי לי על חווייתך מתקופה זו

הורי לא רצו שאתגייס לצבא, אך החלטתי שאני מתגייסת בכל זאת. פספסתי את שלבי המיון ליחידות המצריכות מיון מוקדם לפני הגיוס ולבסוף התגייסתי גיוס כלל צה"לי לחיל האוויר. לא ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות בחיל האוויר אבל ידעתי בתוכי שאיכשהו אני אמצא את עצמי שם ואמצה את עצמי.

בכלל צה"לי נתנו לנו את האופציה להיות מפקדות כיתה (מ"כיות). חיל האוויר בוחר את המ"כיות שלו בעצמו. בהתחלה הייתי מ"כית של טירונים ולאחר מכן הייתי מ"כית של פרחי טיס. בתקופת היותי מפקדת של פרחי טיס הייתי רוב הזמן בשטח, בקושי ראיתי את הבסיס, הייתי עוד 10 ק"ג שרירים יותר מהיום.

האם שירתו איתך בנות נוספות כמ"כיות של פרחי טיס ?

נדיר שיש בנות, אם כן, לא היו בצוות שלי. אני פיקדתי רק על בנים וכל הצוות של היה בנים, לכן הייתי צריכה לעמוד ברף הזה, כשהם עושים שכיבות סמיכה יהלום אני עושה גם כן, למרות שקשה לי  ואני צורחת מבפנים.

לא קשה להיות מ"כית של פרחי טיס? בכל זאת מדובר בטייסי העתיד של מדינת ישראל.

אוכלוסיית פרחי הטיס הרבה יותר טובה ממך, אינטליגנטית יותר, אנליטית יותר, הם יודעים את זה והם כל הזמן בוחנים אותך, אז איך אתה מקבל מאחד כזה כבוד?
אני לא התמקדתי האם יעריכו אותי או לא, אני החלטתי להתמקד בעבודה שלי והיא להכשיר אותם, החלטתי להתמקד בעיקר ולא בטפל, לא היה אכפת לי מה הם חושבים עלי, אני אולי חלק מאוד קטן בהכשרה שלהם, הבסיס שלהם, זהו שלב מכין ועל בסיס זה נבנים גורדי שחקים.
ברגע שאתה מתמקד במקצועיות נטו אז הכבוד בא בעקבותיו.

אני חייבת לציין שזה היה אתגר בשבילי כלומר להצדיק את "הג'וב" שקיבלתי. אם יש אנשים אחרים שהאמינו בי אז איך אני לא אאמין בעצמי?

השאירו תגובה


שתיים + = 5