כך נפגשנו:
בליטל פז ללא שם-1נתקלתי בשבועות הראשונים ללימודים, יופייה הייחודי נגלה לעיני וריתק אותי.
מעבר למחלפות ראשה בגוון הג'ינג'י הבוהק, ולשפת גופה אשר שידרה ביטחון לצד ריחוק מסוים,
חשתי שיש שם משהו שהוא מעבר למראה המצודד. דמותה סקרנה אותי. אט אט התקרבנו ובמהלך נסיעות משותפות ללימודים למדתי על משלח ידה כמנהלת פיתוח עסקי של מגזר ביקורת פנימית וניהול סיכונים, באחת מפירמות רואי החשבון והייעוץ העסקי הגדולות בישראל BDO זיו האפט, ועל תכנונה להתחיל לספק באופן עצמאי שירותי יעוץ שיווקי ופיתוח עסקי לארגונים עסקיים וחברתיים. כמו כן, היא סיפרה לי על כך שהיא מתגוררת בדירה במרכז תל אביב כחמש שנים.

היכן גדלת?

לא ניתן לשים את האצבע על מקום אחד מובהק בו גדלתי והתחנכתי. עברתי בין ערים שונות: חדרה, נשר, עתלית.

מה הסיבה לתדירות הגבוהה של מעברי הדירה?
מעבר הדירות התדיר נגרם עקב צרכי נגישות של אבי. אבא היה מרותק לכיסא גלגלים בשל מחלת הטרשת הנפוצה ממנה סבל, ונפטר (מדום לב) לפני 13 שנה בגיל הצעיר 47.
בזמנו לא ידעו הרבה על המחלה. המחקר מתפתח לאורך השנים אבל הוא עדיין דל יחסית ולכן חשוב להגביר אותו במטרה למצוא תרופה למחלה או לפחות טיפול מונע להתדרדרותה.

כיצד אובדן של אבא משפיע על נערה צעירה בת 16?

המחלה ומותו של אבי גרמו לי להתבגרות מואצת, והכניסו פרופורציות לחיים שלי. זה גם נתן לי הזדמנות להכיר מקרוב את אוכלוסיית בעלי המוגבלויות, שלעיתים הם שקופים בעיני החברה ונתקלים בקשיים לא מעטים.

איך כל זה השפיע על חייך ועל בחירת המקצוע שלך כבוגרת?

מאז ומתמיד רציתי לעסוק במקצוע שיאפשר לי לתרום תרומה משמעותית לחברה בכלל ולבעלי מוגבלויות כמו שהיה אבי, בפרט. התרומה מבחינתי יכולה להתבטא במגוון דרכים, החל מסיוע בפיתוח משאבים שיהיו לעזר לאותן אוכלוסיות ועד להגברת המודעות באוכלוסיה, בין אם היא מנטאלית ובין אם היא עסקית, המעודדת מחקר ופיתוח תרופות ומכשור רפואי.  תחילה היה לי חלום להפיק סרטים דוקומנטריים להעלאת המודעות, אך כיום אני פועלת במגזר העסקי כיועצת שיווק ופיתוח עסקי במטרה לסייע לארגונים עסקיים מהמגזר הרביעי, שמטרתם היא גם הפקת רווח כלכלי אך גם רווח חברתי, ובמטרה לסייע לעמותות בפיתוח וניהול פעילות עסקית ויצירת שיתופי פעולה עם המגזר העסקי לגיוס ופיתוח משאבים אשר אינם נשענים רק על תרומות וקצבאות.

האם את רואה במשרה הזו סגירת מעגל בעקבות הסיפור האישי שלך?
לא הייתי קוראת לזה סגירת מעגל, מבחינתי זו השליחות שלי, משהו שאני צריכה לעשות. בעבר התנדבתי באגודה הישראלית לטרשת נפוצה, אך לצערי אני מתקשה לשלב את זה כיום באורח חיי העמוס. על כן, החזון והשאיפה שלי הם לסייע לארגונים שתחום עיסוקם ומהותם משלבים בין הפקת רווח כלכלי להפקת תרומה וערך חברתי.

 

השאירו תגובה


שלוש − 2 =