רועי פרידמן

כך נפגשנו: רועי פרידמן, בן 32, סטודנט לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות באסטרטגיה ויזמות.  השיחה שלי עם רועי התחילה במקרה, בקפיטריה של המכללה, כששמעתי אותו מספר לאחד הסטודנטים על האתרים החברתיים אותם הקים. זה מיד עורר אצלי סקרנות, מאיפה הרוח ההתנדבותית הזאת להשקיע שעות מזמנו בהקמת אתרים, ללא מטרות רווח, רק כדי להקל על חיי רבים.

ספר לי קצת על האתרים שלך?

"מדובר במספר אתרים שאחד מהם – "דוגר" – עלה לאוויר ממש לאחרונה. האתר הוקם במטרה להוריד את מחירי ספקי השירות לכלבים ולעודד אנשים לאמץ כלבים, זאת מתוך הנחה שכאשר יש מי שיוציא את הכלבים בצהריים או ישמור עליהם בזמן חופשה, אנשים לא יחששו לקחת על עצמם טיפול בבעל חיים.

רבים מהאנשים שאני פוגש מעוניינים לאמץ כלב, אך מסתפקים בלחלום על כך, מהסיבות המובנות והידועות: "הדירה קטנה מדי", "מי יוציא את הכלב בזמן שאנחנו עובדים 12 שעות?", "איפה הוא יהיה כשאטוס לחו"ל?", "איך מחנכים אותו?" ועוד. אני ממשיך להסביר להם שלכל זה יש פתרון, למה לחכות, הרי יש הרבה סטודנטים או תלמידי תיכון, אשר ישמחו להוציא את הכלבים בצהריים או לשמור עליהם בזמן שאתם בחו"ל, תמורת תשלום, ואתם תהיו בראש שקט. דבר זה הניע אותי להקים את האתר על מנת לקשר בין בעלי הכלבים ונותני השירותים, לפי אזור מגוריהם, בצורה קלה ומהירה, במטרה לתת לאלפי כלבים בית חם".

יפה, האם קיים אתר נוסף?

"כן, יש אתר שנקרא "סוויץ-בוק", אשר מאפשר החלפת ספרים בין אנשים לפי אזור מגורים, בחינם. אלה שסיימו לקרוא ספר ומעוניינים לקבל אחד אחר במקום, מעלים אותו לאתר, עם חוות דעת, ושולחים הצעה למשהו שבספרו הם חפצים. האתר, מעודד את הציבור לקרוא ומעניק חשיבות לכל ספר. תחשבו כמה נגישים הספרים כשהם נמצאים, זמינים, מתחת לבית שלכם".

מאיפה הרעיון?

"כשטיילתי בדרום אמריקה, לאחר התואר הראשון, החלפתי ספרי מטיילים עם מטיילים אחרים. הספרים תמיד הועברו עם חוות דעת וסיפור מעניין שהיה קשור לספר, דבר שהעניק לקריאה ממד אחר. כשחזרתי לארץ, החלטתי להקים אתר שעושה את אותה פעולה. כך האנשים לא מניחים את הספר על המדף ושוכחים ממנו, הוא ממשיך במסע משלו לדמיונם של אנשים אחרים".

 בינינו, אתה כסטודנט ליזמות, לא מתכנן להרוויח מכל זה?

"אולי בהמשך, כרגע לא, כשאני רואה שגולשים משתמשים באתרים ונהנים מהם, זה עושה לי טוב. אני מאמין כי כל יזם חברתי, צריך קודם כל לחשוב על תרומתו לחברה ורק לאחר מכן על התועלת שהוא מפיק מכך לעצמו".

השאירו תגובה


+ תשע = 10