ראיון מתן חיון ע"י דויד נחום מתן חיון

 

כך נפגשנו:

שמעון פרס ואף ברק אובמה הם המודלים לחיקוי שלו, הוא יעשה הכול על מנת להגיע לפסגה. כולם מכירים אותו בתור האח של.. אבל הוא לא מוותר על לצרוח את דעתו, לחולל מהפכות ולהנהיג את דור העתיד. הוא עקשן, דעתן ולא מוכן להתפשר ולקבל לא !

נעים להכיר – מתן חיון, בן 24, מתגורר ברחובות. סטודנט לתואר ראשון לתקשורת וניהול במסלול האקדמי, המכללה למנהל.

מתן, איך כ"כ הרבה סטודנטים מכירים אותך

אני חושב שזה משהו שניבנה עם הזמן ולא ביום אחד. גם אני הגעתי בדיוק כמוך למכללה ולא הכרתי אף אחד, מהר מאוד התחברתי עם הרבה סטודנטים ואפילו מרצים וסגל המכללה. הייתי גם מעל לשנתיים באגודת הסטודנטים. מסתבר שזה עניין של אופי, אני טיפוס כזה שמתחבר מהר מאוד לאנשים, אני יכול להגיד על עצמי שאני מסתדר כמעט עם כולם. פערים של גילאים מין, תחומי עניין או אופי מעולם לא הפריעו בתקשורת עם אנשים.

ממה שאני מבין זה עובר במשפחה, לא?

אני מניח שאתה מתייחס לאחי –  עומרי חיון. כפי שכולם יודעים עומרי הוא בלוגר ועיתונאי אינטרנטי, הוא מנהל אתר חדשותי עצמאי. אני דווקא חושב שזה עובר בתורשה הרצון להתפרסם, להשיג, ההנאה מזה שכולם מכירים אותך והעובדה שאתה יכול להשפיע על דברים מהותיים. כל זה לא מובן מאליו.

אני שם לב שמתן תמיד כותב פוסטים לסטודנטים שלומדים יחד איתו, מעדכן אותם בעניינים הרלוונטיים להם.

לא בא לך להגיע למכללה ופשוט ללמוד? פשוט להיות סטודנט?

האמת שבזמן האחרון זה עבר לי בראש ויותר מפעם אחת. מאוד קשה להיות זמין 24/7 ואני כזה שתמיד זמין בכל אמצעי מדיה אפשרי- ווטסאפ, פייסבוק, טלפון נייד ואפילו בתא הקולי. למרות הכל, כמו שכבר ציינתי סך הכול אני מאוד נהנה מזה שמכירים אותי, יודעים מי אני ו"מהתהילה המכללתית".

האם בעקבות פעילותך במשך שנתיים כנציג תא תקשורת באגודה אתה מכוון לקריירה פוליטית?

תחום התקשורת תמיד עניין אותי, אני עוד צעיר מדי כדי לדעת אם אני מעוניין לכוון לקריירה פוליטית, אך אין ספק שזו אופציה מעניינת. כמו שעשיתי באגודה במשך לא מעט זמן, אני מאמין בהידברות בגובה העיניים והכל ניתן לשינוי, תלוי רק בגישה שלך וזה הכול מניסיון אישי. אני מאמין שדווקא בגלל שהייתי בסיטואציות קשות בחיי יש לי את היכולת לתת עזרה וגם לקבל אותה כשצריך. אני מציב בפני הרבה מטרות לא קלות לביצוע, אבל בטוח שאצליח לעמוד בהם ובהצלחה.

לסיום, מה המוטו שלך? מה מאפשר לך לקום בבוקר עם אנרגיות

לעולם לא לפחד ממשהו לא מוכר…

להיות נועז. להיות שונה. להיות כל דבר אשר יאפשר לי להיות יצירתי ומלא דמיון. להחליט. להשתנות. להיות. להמציא את עצמי מחדש. לעשות. לקום. להתנסות. להשיג. להתמודד. לחלום. לנצח. לדרוש. להתחייב. לחשוב. להאמין. להתחזק. לשאול. לגדול. להשתייך. להתעורר. לגלות שהצלחתי.

2 תגובות

  1. גל כהן אומר: 19 בפברואר 2015 • 10:44:06

    איזה כתבה יפה! סחטיין. תצליח אחי

    להגיב

  2. גל אומר: 24 בפברואר 2015 • 18:09:43

    תמשיך להפציץ מתן! כל הכבוד

    להגיב

השאירו תגובה


+ 5 = שלוש עשרה