ראיון ירדן עוז ע"י מעין מצר ירדן עוז

כך נפגשנו: בתוך השגרה העמוסה הצלחנו לתאם להיפגש בשישי בבוקר. כבר בתחילת הריאיון הבנתי שהולך להיות מרתק, לאור העובדה כי מהדקה הראשונה לא הפסקנו לפטפט.

אז עכשיו, לאחר סיום התואר מהו הדבר הראשון שעובר לך בראש כשאת חושבת על העתיד?

להיות במקום משפיע שמתחבר לעולם החברתי וזאת לאור הפרויקטים הרבים שבהן השתתפתי וגם הובלתי שהעצימו אותי בניהם המשלחות ההומניטריות לאתיופיה ונפאל וההתמחות בארגון ג'וינט ישראל.

ומה בעיקר חיזק את התחושה הזאת אצלך?

במשלחות ההומניטריות הבנתי כמה סיפוק יש בנתינה ועד כמה העולם החברתי חשוב לי, במהלך ההתמחות בארגון הג'וינט התחושה התעצמה עוד יותר, עצם העובדה שאני חלק מארגון שהוא משפחה של ממש שמפתחת שירותים חברתיים ויוזמות המשנות את פני החברה בישראל שבזכותו ילדים ונוער בסיכון וכן בני משפחותיהם גדלים למציאות נוחה יותר, קשישים ובניהם ניצולי שואה זוכים להזדקן בסביבתם הטבעית בכבוד, בעלי מוגבלויות מצליחים להתגבר על משוכות גבוהות, כמוהם גם עולים חדשים המפלסים את דרכם במציאות חדשה ועוד…

כל העשייה הזו הובילה אותי להבנה כי לעיתים אנו מפספסים דברים בדרך, ולא רואים כמה פוטנציאל טמון בשילוב של כל אותם אנשים יחד , וכי כל אחד ואחת מאתנו יכולים לתרום לאחר בדרכים מגוונות.

התשובות של ירדן מסקרנות אותי ומעלות לי סדרה של שאלות שמנסות להבין יותר מי זו ירדן:

מהי התכונה הכי בולטת שלך?

עקשנות- אני מאד עקשנית, כשאני רוצה משהו אהפוך את העולם כדי להשיג אותו וחייבת שדברים יקרו כמו שתכננתי. לעיתים הייתי רוצה לדעת לוותר בקלות ביותר על דברים.

אבל זאת דווקא תכונה טובה לא?

כשמדובר ברצון להגיע רחוק אין ספק שזה מאוד חיובי, אך כמו כן יש הרבה דברים שצצים בדרך וצריך לדעת לקחת נשימה עמוקה ולעצור את מרוץ החיים שבו אנו נמצאים וליהנות מהדברים הקטנים ובעיקר מהדרך!

ומה החלום שלך?

החלום שלי הוא לטוס בכדור פורח. מדובר בחלום שמלווה אותי מגיל קטן ואני בטוחה שבמוקדם או מאוחר אגשים אותו.

מהו הוא הדבר שאת הכי אוהבת בעצמך?

מממ.. לגמרי את החיוך שלי. אני מאמינה כי חיוך הוא הקו הקצר ביותר המפריד בין שני אנשים וכי אם נחייך לעולם, העולם יחייך אלינו כפליים.

מה המוטו שלך לחיים?

המשפט שאני יכולה להגדיר אותו כמוטו לחיים הוא "אדם מאושר הנו אדם של עשייה"- ה"אני המאמין" שלי מוביל אותי להציב בפניי אתגרים ולהצליח בהם. ככל שהחובה קשה יותר, כך הסיפוק גדול יותר, מנהיג זה אותו אחד הנבדל מהיתר בשל העובדה שהוא מחליט לקום ולעשות, לקום ולקדם עשייה בכל תחום שהוא.

נשמע שאת עושה המון ובתוך כל העשייה מהו הדבר שלקחת לעצמך? מה הדבר הכי חשוב שלמדת?

הדבר החשוב ביותר שלמדתי בעיקר בשנה האחרונה ואני בטוחה שילווה אותי עוד שנים רבות הוא שעלינו תמיד לזכור לצאת מהקופסא בכל דבר שאנו עושים- ללמוד ולהרחיב את האופקים בכמה שיותר תחומים ולא להישאב למקומות הרגילים, הנוחים והקבועים.

טוב אז אין ספק שאנו דומות ברצון שלנו לכבוש את העולם וככאלה שעשייה ואינטנסיביות זורמת בדם שלנו, אם זאת מתי כן יש לך זמן דקה לעצור את המרוץ הזה?

השעה בשבוע שאני הכי אוהבת ושבה אני עוצרת הכל היא 18:00 בערב ביום שישי- מדובר בשעה קסומה של אנרגיות חיוביות בה אנו מקבלים את השבת, נפרדים מהשבוע שהיה, נושמים, מתחדשים ומפנים זמן לעצמנו.

ולסיום? מהו המסר שהיית רוצה להעביר?

אני מאוד מאמינה כי צריך לקחת סיכונים בחיים כי רק כך נוכל לראות עד כמה רחוק נוכל להגיע ולסיום היא מאמינה כי כל אחד מאתנו עשה או יעשה משהו בחייו ששווה לקרוא אותו או שיעשה משהו ששווה לכתוב עליו.

השאירו תגובה


4 + אחד =