הכירו את עו"ד ורו"ח אלי אור, שבמקביל להיותו מרצה ותיק, הוא גם דוקטורנט, ומתחיל בקרוב את תפקידו כראש המחלקה לחשבונאות.

אלי אור 2015

ספר לנו על עצמך:

אני אלי, אב לשלוש בנות. אחת מהן סיימה את הלימודים במסלול, והשנייה סטודנטית במסלול. גם אני כמו בנותיי סיימתי תואר ראשון ושני עם תזה במסלול, ואני מרצה כאן כבר 24 שנים. כיום אני עושה דוקטורט בנושאים שמעניינים אותי – כלכלה שחורה ועבירות מס. מעבר לכך בשני העשורים האחרונים ניהלתי משרד רו"ח ומשרד עורכי דין שעוסק בתחומי החשבונאות, ביקורת, מיסים וייעוץ כלכלי.

מה מייחד את המכללה בעיניך:

ההכשרה בתחום החשבונאות ברובה פרקטית ומאפשרת השתלבות במשרדי רואה החשבון בצורה טובה, מעבר למקובל במוסדות אחרים. בנוסף, זו המחלקה היחידה בארץ שמציעה בנוסף ללימודי החשבונאות הרגילים, התמחויות מקצועיות והתמחויות משנה, שהופכות את הסטודנטים למבוקשים במיוחד ע"י משרדי רואה החשבון.

ספר לנו משהו שאף אחד לא יודע עליך:

נולדתי בתורכיה, ועדיין משפחתי בחלקה חיה שם. אני דובר, קורא וכותב בשפה התורכית.

מהו הטיפ שהיית נותן לסטודנטים של היום?

לא לפחד ממקצוע החשבונאות. זהו מקצוע שאיננו ריאלי כמו שהוא נשמע. הוא מתאים לסטודנטים עם יכולת התמדה ויכולת הבנה כלכלית. בנוסף לכך, כל אחד שלמד חשבונאות יכול להשתלב בכל תחום במנהל עסקים ללא שום הכשרה נוספת, למשל בוגר יכול להיות מנהל שיווק. ההבנה הכספית תורמת המון.

מה אתה אוהב ופחות אוהב בסטודנטים של היום?

אני אוהב שהסטודנטים מתוקשבים ומכירים את כל מערכות המידע בצורה טובה מאוד. אני פחות אוהב שהם לומדים מרחוק, ובחלק מהקורסים לא משתתפים פעילים. הם פחות חיים את האווירה של הקמפוס ולדעתי זה פוגע בחווית הלימודים.

מה מצחיק אותך?

תוכניות ריאליטי ותוכניות סאטירה בטלווזיה, למשל ארץ נהדרת.

מה מרגש אותך?

שהסטודנטים פונים אליי אחרי שהקורס הסתיים ומביעים את הערכתם, ועוד יותר מרגש אותי שאני פוגש אותם בטקס חלוקת התארים.

איך אתה מפנק את עצמך?

אני עוקב אחרי סדרות טלווזיה באופן קבוע, למשל שובר שורות. בנוסף אני אוהב לצפות בסדרות הנוגעות לתככים פוליטים כגון סקנדל [הבית הלבן].

 

איזו תכונה היית משנה בעצמך?

לפעמים אני חושב שאני יודע מה האחר רוצה לומר או לבקש, מבלי לתת לפונה לסיים את דבריו. הייתי משפר את היכולת להקשיב ולא לגלות חוסר סובלנות כלפי הזולת.

איזה כישרון היית רוצה שיהיה לך?

הייתי רוצה להיות שחיין אולימפי.

מה היית לוקח איתך לאי בודד?

הייתי לוקח איתי את ה"ספרות" שאני נוהג לקרוא, שזה לא ממש ספרות אלא פסיקה חדשה ומאמרים שלא הספקתי לקרוא בתחום דיני המס.

עם איזו אישיות היית יוצאת לארוחת ערב?

עם שר האוצר הנוכחי – כחלון. הייתי בודק איתו מדוע ממשלת ישראל לדורותיה לא נלחמת בכלכלה השחורה ובהון השחור, למרות שיש לה את כל הכלים לבצע זאת. הייתי שואל אותו גם מדוע 200 מליארד ש"ח שטמונים בכלכלה השחורה ולא מגיעים לתקציב המדינה אינם מדאיגים אותו.

באיזה מקצוע אחר מהמקצוע שלך היית רוצה לעבוד?

במקצוע פארא-רפואי, למשל טיפול אלטרנטיבי באנשים. לחילופין הייתי רוצה להיות בעלים של מסעדת גורמה עם כל הכרוך בכך, הן בפן התפעולי והאתגר שבניהול, והן מהאהבה שלי לבישול.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

מתפתח לתפיקידים נוספים במסגרת בית הספר למנהל עסקים.

 

השאירו תגובה


4 + = תשע