טל ששון, בת 24, לומדת מנע"ס, התמחות בשיווק.

natali

כך נפגשנו: השיחה עם טל התחילה על נושא שלא מפסיקים לשמוע עליו היום – הפרעות קשב וריכוז, והמשיכה לנושא שקצת פחות שומעים עליו בכלל – קשר חזק ואמיץ בין אמא לבת.

במה את עובדת?

אני מנהלת שיווק בעסק של אמא שלי. היא הקימה ממכון שעורך אבחונים לכל מה שקשור לבעיות קשב וריכוז

תחום מאד מדובר היום..

היום כן, אבל בעבר, שאמא שלי הקימה אותו, בקושי ידעו מה זה.. אפשר לומר שזו הסיבה שבגללה אמא שלי הקימה את המכון. היא עצמה נתקלה בקושי עם אחי, כשהיה קטן. הוא עלה לכיתה א' ודי מהר אמא שלי הרגישה שישי שוני, שהוא כנראה לקוי למידה ואין מערכת שתומכת בו וגם בה.

אמא שלי עסקה עד אז בתחום של חינוך מיוחד. היא הייתה מורה, שהגיעה לדרגות גבוהות במשרד החינוך, וברגע שנתקלה בקושי הזה בעצמה, החליטה שמספיק להיות שכירה, לקחה סיכון ופתחה את המכון.

זה מאד חשוב לאבחן בזמן כזה ילד, וחשוב שיקבל את ההקלות שהוא צריך, וגם טיפול תרופתי, אחרת הוא לעולם לא ישיג תעודת בגרות, שלא נדבר על אוניברסיטה.. היום אחי בכיתה יב', מסתדר מצוין חברתית אבל בלימודים פחות. קשה לו לכתוב והוא קורא מאד לאט, לפחות יש לו תמיכה מלאה לזה, שעזרה לו להגיע לאן שהגיע עד היום.

שומעים בדיבור שלך המון הערכה כלפי אמא

מאד! אני מאד מאד מעריכה את מה שאמא  שלי עושה! יש בנינו חיבור מאד חזק הרבה יותר מאמא ובת. אנחנו ממש 'החברות הכי טובות' ומרגישות אחת את השנייה בצורה מיוחדת. זה בא לידי ביטוי בשיחות יום יום של להתייעץ ולשתף, נסיעות לחו"ל יחד.. זה עוד יותר מזה – את מכירה את זה שאומרים שאמא מרגישה את הילדים שלה מרחוק? אז ככה גם אני מרגישה אותה. אני קמה בבוקר ויודעת אם במקרה קרה לה משהו, איך היא מרגישה.

אנחנו גם עובדות יחד. ואנשים כל הזמן מגיבים לזה. רואים אותה כזו יפה, בלונדינית, מרשימה, כל הזמן חושבים שהיא חברה שלי, לא אמא.

בד"כ שומעים יותר על בנות שמתמודדות עם קושי מול האמא.. מה לדעתך יצר קשר כזה בניכן?

אמא שלי עבדה כל החיים. זה לא שהיא הייתה בבית ב 14.00 וחיכתה לנו עם ארוחה.. אבל תמיד תמיד היא הייתה, ועדין, נמצאת בשבילנו! לא משנה כמה קשה היא עובדת, וכמה היא עסוקה, תמיד היא תיתן הרגשה שהיא נמצאת – אם זה לקפוץ לשעה לשים לנו אוכל, לקנות דברים שאוהבים ולהשאיר לנו, להכין לנו פינוקים.. זה הביטחון הפשוט הזה שאני יודעת שמתי שאני אצטרך, היא תגיע.

השאירו תגובה


2 + = שש