ספר לנו על עצמך:11196290_10153335722958556_1934259421242074041_n

דניאל יעקובסון, מתרגל במחלקה לחשבונאות בחמש השנים האחרונות. בוגר תואר ראשון בחשבונאות בהצטיינות, בוגר תואר שני בניהול פיננסי באונ' ת"א וכעת סטודנט במסלול השלמת תזה ודוקטורט באונ' בן גוריון. לפני הלימודים רציתי ללמוד הנדסה כימית, עד שראיתי תמונה של ידידה שלי במעבדה והבנתי שאני לא רואה את עצמי סגור כל היום במעבדה עם משקפי מגן (אז בחרתי להיסגר במשרד, מוקף קלסרים, בתור רואה חשבון, לכו תבינו…). תמיד רציתי להיות מרצה לחשבונאות, ולכן עברתי משכיר לעצמאי, על מנת שיהיה לי את הזמן הדרוש לכך. לאחרונה קיבלתי תעודת מרצה מצטיין, מה שמוכיח שאתה תמיד תהיה טוב במה שאתה אוהב לעשות.

מה מייחד את המכללה בעיניך?

בראש ובראשונה אני מרגיש שהמכללה זה הבית השני שלי. הגעתי לראשונה באוגוסט 2004 כסטודנט צעיר לחשבונאות, וזה נמשך כבר 11 שנים. לא משנה בכמה מוסדות לימוד למדתי או לימדתי, מבחינתי בסיס האם ישאר תמיד המכללה למנהל. התמיכה של סגל המרצים והמתרגלים, הזמינות, והרצון לעזור של הסגל המנהלי מהווים לדעתי חבילה שהיא חלום של כל סטודנט (לכל הסטודנטים שלי שמתלוננים, אני מציע לכם לעבור שבוע אחד למוסד אחר ואז להבין על מה אני מדבר :) ). בקיצור אין על המכללה למנהל!

ספר לנו משהו שאף אחד לא יודע עליך:

יש לי אובססיה לענות למיילים ו-SMS מסטודנטים ישר אחרי שאני מקבל אותם. כל דחייה עולה לי בבריאות (זאת הסיבה שהסטודנטים שלי חושבים שאני מבלה עם הפלאפון שלי, יותר מאשר עם אשתי).

מהו הטיפ שהיית נותן לסטודנטים של היום?

זה לא סוד שבתחום החשבונאות יש תחרות מאד גדולה. היכולת להצליח בתחום היא ליצור בידול משאר הסטודנטים, ועל כן אני ממליץ לא רק להתרכז בלימודים, אלא להרחיב את הידיעה גם בתחומי הלווין שהם העתיד של המקצוע (שווקים בחו"ל, מערכות מידע). כמו כן, בתור מי ששפר עליהם גורלם וזכו ללמוד במוסד מוביל, אני חושב שכל סטודנט צריך למצוא מעט זמן ולתת מעצמו למי שגורלו לא איפשר לו. אני מאמין שמי שנותן מקבל בחזרה.

מה אתה אוהב ופחות אוהב בסטודנטים של היום?

הדבר שאני אוהב אצל הסטודנטים, הוא העובדה שהם מנצלים את כל הכלים שעומדים לרשותם כדי להצליח (שעות קבלה, מיילים, שליחת הודעות, פייסבוק ובעצם כל דרך אפשרית כדי לקבל ממני תשובה לשאלה שלהם). בתור סטודנט לא ידעתי איך קוראים למתרגל שלי, אבל היום זה שונה ואני חושב שזה מדהים. מה שאני פחות אוהב, היא העובדה שהם לפעמים מפרשים חוסר דיסטנס בין מרצה לסטודנט לחוסר כבוד מינימלי שצריך להיות בין שתי הפונקציות הנ"ל.

מה מצחיק אותך?

אדיר מילר, הבעיה שבשביל לראות אותו צריך לסגור כרטיסים ליולי 2016…

מה מרגש אותך?

חיילי וחיילות צה"ל. מבחינתי הצבא הוא הפרה הקדושה היחידה שנשארה במדינה הזאת. ביום הזיכרון וביום העצמאות אני מתרגש כל פעם מחדש לשמוע את הסיפורים של מי שחרף נפשו בשבילנו, ולראות את טקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא. אני חושב שמדינת ישראל, למרות מגרעותיה, היא אור גדול, ואני מתרגש כל פעם מחדש שבטקס הדלקת המשואות מכריזים בגאווה "ולתפארת מדינת ישראל".

איך אתה מפנק את עצמך?

אני חולה על כדורגל ועל מכבי ת"א, לכן פינוק עבורי הוא לשבת בסלון או בבלומפילד ולהנות ממשחק טוב (עדיף נצחון 4:0 בדרבי על הפועל :) ). כמו כן, אני ואשתי פריקים של נופים, לכן לאחרונה אנו נוסעים המון לחו"ל לטיולי נופים (שוויץ, אוסטריה, גרמניה וכו').

איזו תכונה היית משנה בעצמך?

האמת שאני אדם שקשה לו לדחות סיפוקים ואני חייב לעשות ולקבל הכל עכשיו ומייד. זה דבר שבהחלט הייתי משנה אצלי, קצת סבלנות לא הרגה אף אחד.

איזה כישרון היית רוצה שיהיה לך?

תנו לי מיקרופון ומכונת קריוקי ולא תאמינו למה אני הופך… הבעיה היא שאין שום קוראלציה בין רמת הקול שלי באוזני השומעים, לבין האיכות שאני חושב שיש לי :) במילים אחרות, הלוואי והיה לי את האקס פקטור.

מה היית לוקח איתך לאי בודד?

קודם כל את אשתי, ולפטפופ שאוכל לראות את המשחקים של מכבי ת"א.

עם איזו אישיות היית יוצאת לארוחת ערב?

הייתי רוצה לשבת לשיחה עם רא"ל דוד אלעזר (דדו) ז"ל, רמטכ"ל מלחמת יום הכיפורים, שנפטר מדום לב כשנה וחצי לאחר המלחמה. בתור מי שהמלחמה הזו חרוטה בליבו (אחיו של אבי נהרג במלחמה) וקרא עשרות ספרים בנושא, הייתי רוצה לשבת אחד על אחד ולדעת מה בדיוק קרה שם בימים שלפני המלחמה. אני גם מרגיש שנעשה לו עוול בועדת אגרנט ולכן הייתי שמח לשמוע את הצד שלו.

באיזה מקצוע אחר מהמקצוע שלך היית רוצה לעבוד?

כותב נאומים לראשי מדינה. אומרים שיש לי כישרון למילים ובכל מקום בו עבדתי, תמיד הייתי מי שרושם את כל הברכות לעובדים ואת הנאומים של החגים. גם להיות חשוף לנקודות הכרעה וגם להתפרנס מזה, נשמע too good to be true.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

זו שאלה קשה, מכיוון ששיניתי מסלול בקריירה שלי כל כך הרבה פעמים בחמש השנים האחרונות, אז לחזות מה יהיה עוד 10 שנים זאת משימה כמעט בלתי אפשרית. לא משנה איפה אמצא את עצמי, אני מאד מקווה שאסיים את הדוקטורט שלי ואשתלב כאיש סגל קבוע במחלקה לחשבונאות של בית הספר למנהל עסקים.

השאירו תגובה


4 − אחד =