ספר לנו על עצמך:שלומי וורד

שלומי, בן 49 , נשוי , אב לשלושה ילדים וגר בנס ציונה. הקריירה העסקית שלי מתחילה בעסק משפחתי בתחום אביזרי האופנה, ואפשר להגיד ששם רכשתי את יסודות השיווק הראשונים שלי. את התואר הראשון והשני שלי למדתי באוניברסיטה העברית בירושלים, ומיד לאחר מכן התחלתי לעבוד בחברת ויזה כאל כמנהל מכירות. לאחר תקופה מסוימת התקדמתי למנהל שיווק ואז הגיעה אליי הצעה להקים את חברת You (חברת בת של הריבוע הכחול) ולשמש כמנכ"ל החברה. במשך כל אותה תקופה ועד היום (כבר 20 שנה) אני עוסק בהוראה מתוך תאוות אין קץ למקצוע השיווק ולהנחלת המקצוע לאלפי הסטודנטים. היום במקביל להוראה אני עוסק בייעוץ אסטרטגי עסקי לחברות.

מה מייחד את המכללה בעיניך:

ראשית העמדה הבלתי מתפשרת לחבר את עולם האקדמיה לזירה העסקית באמצעות שילובם של מרצים עם ניסיון מהשטח. זה לא ברור מאליו. המכללה הייתה החלוצה בתפיסה הזו ומתמידה בה עד היום. שנית, הפן החברתי והאווירה במכללה מאוד ייחודית לטעמי וחשוב להדגיש שהיא רק משתפרת משנה לשנה.

ספר לנו משהו שאף אחד לא יודע עליך:

בשנה האחרונה התאהבתי בבישול. ימי שישי (כשאני לא מלמד) מוקדשים אצלי ללימוד ויישום אומנות הבישול. מבחינתי זו תרפיה אמיתית. לפי הילדים זה גם יוצא די טעים :)

מהו הטיפ שהיית נותן לסטודנטים של היום?

יש טיפ שאני חוזר עליו כמעט כל קורס. חלק לא קטן מהסטודנטים טועה לחשוב שאת ההתנהלות העסקית שלהם הם מתחילים רק עם השתלבותם בחברה. הטיפ שלי – גבשו את הזהות העסקית שלכם כבר מהיום הראשון בספסל הלימודים. תחשבו כמנהלים ותתנהלו כמנהלים. אגב, גם ההתייחסות שלי לאורך כל השנים לסטודנטים היא כמנהלים בפוטנציה, דרך זה שאני מאתגר אותם כל הזמן בדילמות עסקיות ומבקש מהם תשובות כמנהלים עתידיים. בקיצור, אם לא תתפסו את עצמכם כמנהלים, אף אחד לא יעשה זאת במקומכם.

מה אתה אוהב ופחות אוהב בסטודנטים של היום?

אוהב מאוד בדור ה-Y את התשוקה שלו לטעום וליהנות מכל מה שהחיים מציעים. אני לא יודע אם אפשר להגדיר זאת כלא אוהב, אך לדעתי אצל חלקם מושרשת התפיסה המוטעית שצריך ללמוד מקצוע "שמכניס כסף". תפיסה מוטעית זו גורמת להם ללמוד מקצועות שפחות מתאימים לכישורים שלהם. אני אומר, לכו ללמוד משהו שעושה אתכם מאושרים. כשאתה עובד במשהו שעושה לך כיף התשוקה ניכרת וסוחפת גם אחרים. הכסף כבר יגיע לבד…

מה מצחיק אותך?

מתיחות של אנשים, ואשתי. כשהיא עצבנית עליי – אין דבר יותר מצחיק מזה!

מה מרגש אותך?

בעיקר סרטים ושירים. דודו איבגי מרגש אותי מאוד.

איך אתה מפנק את עצמך?

צימר עם אשתי וארוחה טובה.

איזו תכונה היית משנה בעצמך?

לדבר בקצב איטי יותר. סטודנטים מתלוננים שאני מדבר מהר מידי. אני לעיתים מתלהב ויורה משפטים בצרורות.

איזה כישרון היית רוצה שיהיה לך?

לספר בדיחות ברצף. גיליתי שמיומנות כזו מסייעת מאוד בניהול מו"מ מורכבים, מפיגה מתחים ומקדמת את התהליך.

מה היית לוקח איתך לאי בודד?

אחרי כל הדברים ההכרחיים להישרדות, טאבלט מצויין שישאיר אותי בעניינים.

עם איזו אישיות היית יוצא לארוחת ערב?

דוד בן גוריון. אני משתהה אחר הדמות שלו ותהליך קבלת ההחלטות ערב הקמת המדינה.

באיזה מקצוע אחר מהמקצוע שלך היית רוצה לעבוד?

אין לי ספק שהייתי בוחר בקריירת משחק.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

מתפתח בכיוונים בהם אני עוסק היום – הוראה וייעוץ אסטרטגי.

 

השאירו תגובה


שמונה × 2 =