מאי דן,  בת 20, לומדת מנע"ס, התמחות במימון

מאי

כך נפגשנו: כשמאי סיפרה לי שהתחילה ללמוד בגיל כל כך צעיר כי רצתה להספיק הרבה ולא לבזבז את זמנה, מצאתי את עצמי 5 שנים אחורה, ליום בו קיבלתי את אותה החלטה…

מה גרם לך להתחיל ללמוד כל כך מוקדם?

אבא שלי רשם אותי לפסיכומטרי כשהייתי בצבא והודיע לי יום לפני שאני מתחילה ללמוד. בהתחלה הייתי בשוק, אני עדיין בצבא, רוצה לבלות עם החבר לפני שהוא נוסע לחו"ל, אבל בסוף הסתדרתי.
כשהשתחררתי, כל החומר מהפסיכומטרי היה בראש והנחתי שאם אעשה הפסקה של שנה- שנתיים אני אשכח הכל, אז חבל לחכות ולהתחיל ללמוד מחדש, זה מיותר. ככה אסיים יותר מוקדם ואתחתן מוקדם. אז יומיים אחרי שהשתחררתי הגעתי לכאן.

ומה עם הטיול הגדול? לא בא לך?

אני לא בחורה של טיולים. אם אני נוסעת זה שבוע-שבועיים. אני לא אוהבת את המקומות שנזרקים בהם. הייתה לי את האפשרות לנסוע להודו עם החבר בדיוק כשהתחלתי ללמוד. אמרתי שאם אני אטוס איתו, אפספס את השנה ולמה לי להפסיד שנה?ככה אני אסיים את התואר בגיל 23, ויכולה להמשיך ישר לתואר שני. אולי אסע בחופשה בין השנה הראשונה לשנייה.

למה חשוב לך לעשות הכל מאוד מהר?

אני אוהבת להספיק דברים ולדעת לאן אני הולכת. אני חושבת שעדיף מוקדם מאשר מאוחר. יש אנשים שאומרים שתמיד אפשר ללמוד אבל לדעתי זה לא נכון. אני חושבת שלהתחיל בגיל 30 זה ממש מאוחר כי ללמוד בזמן התואר זה בעייתי ואז היציאה לשוק העבודה היא ב-33. אני גם מאוד רוצה לסיים את התואר בהצטיינות.

באיזה גיל ההורים שלך התחתנו?

אמא הייתה בת 22 ואבא בן 23. כשאמא היתה בת 25 נולדתי. אמא אומרת תתחתני מוקדם והיא צודקת. אני לא חייבת לעשות את מה שאמא עשתה אבל אני שואפת לשם, כי הנה ההוכחה שזה אפשרי. גם סבתא התחתנה בגיל 22. כל אחד הוא המודל של השני.

אם אבא שלך לא היה רושם אותך לפסיכומטרי, את חושבת שהיית מתחילה ללמוד השנה?

אני חושבת שלא. הייתי עושה אותו אחרי הצבא, אולי איזה טיול קצר באירופה ומתחילה ללמוד שנה אחרי.

וזה היה נתפס בעיניך בזבוז זמן?

לדעתי לא הייתי מסתכלת על זה ככה. רוב הבנות מסיימות צבא, מחכות שנה ואז מתחילות ללמוד. גיל 21 זה לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד.

את תוהה לפעמים מה היה קורה אם לא היית עושה פסיכומטרי בצבא?

לא צריך לחשוב על "מה היה קורה אם?". הרבה אנשים חושבים כך ומצטערים על מה שהם עושים. עשיתי בחירה, איתה אלך ואהיה מאושרת. אני מאוד מרוצה ממי שאני עכשיו וזה הכי חשוב מבחינתי.

השאירו תגובה


8 − שמונה =