נעים להכיר – ספר לנו על עצמך:IMG_1760

יניב בניאן, בן 25, גר ברמת-גן, סטודנט שנה א' לתקשורת וניהול בבית הספר לתקשורת.

כשנתיים לאחר השירות הצבאי, אני וחבר שלי חיפשנו מקום להתנדב בו, לתרום ולתת קצת לאחר.  מצאנו מקום מקסים במועדונית אלו"ט בפתח תקווה, ושם פגשנו אנשים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד שונים. התחלנו להתנדב שם וכבר מהמפגש הראשון, הלב שלנו נכבש.

לפני כחצי שנה שאלנו את ההורים מה קורה עם הילדים אחרי שעות הפעילות במועדונית, למשל אחרי הצהריים? הם סיפרו לנו שרוב הילדים יושבים בבית ומשחקים בפלאפון, בטאבלט או במחשב, אבל אין להם באמת עיסוק. כולנו יודעים מה החשיבות של פעילות גופנית לגוף, והילדים הללו פשוט לא עושים אותה. אז חשבנו לעצמנו שאולי נוכל להקנות את הידע שיש לנו בספורט ובתזונה ולהעביר אותה אליהם, שכן לי יש תעודת מדריך "indoor cycling" ואני בקרוב מסיים קורס הכשרת מדריכי חדרי כושר בווינגייט, וחבר שלי הוא בעל חגורה שחורה ואלוף ישראל ב-"ג'ו ג'יטסו", וגם הוא נמצא לקראת סיום קורס המכשיר אותו להיות מדריך אומניות לחימה.

כך הקמנו את הפרויקט "איתן  – כול אחד יכול  – אימונים לבעלי צרכים מיוחדים"

מטרת הפרויקט היא להעניק למשתתפים הרגשה של ניצחון, הרגשה של גאווה, שגם הם יכולים, ובעצם כל אחד יכול! אנו מתמקדים בחיזוק קבוצות השרירים ושיפור הכושר הגופני. לימוד קבוע והדרגתי של מיומנויות היסוד. הביטחון העצמי משתפר, ההרגשה שהם מסוגלים להגיע ליעד שמציבים להם ולאט הם בעצמם מציבים לעצמם יעדים, ומשיגים אותם. אנו מציעים אימונים המתאימים ספציפית ליכולתם, ובכך בטוחים שנוכל לסייע להם להעביר מספר שעות שהתועלת עבורם רבה, וגם לסייע להורים ולמטפלים, בניתוב כוחות הנערים לאפיקים חיוביים של הגברת כושר גופני ופורקן מתחים.

איפה שירתת בצבא?

שירתתי כמפקד ביחידת "מגלן". יחידה מיוחדת ולכן לא אוכל לפרט יותר מידי, אבל זה היה תפקיד מאתגר שנתן לי המון ערך מוסף.

למה בחרת ללמוד תקשורת?

בתחילת דרכי באקדמיה התחלתי ללמוד מנהל עסקים. שם הייתי פעיל באגודת הסטודנטים במחלקות אקדמיה ומילואים. לאחר שנה ראשונה באקדמיה הבנתי שאני פחות אדם של מספרים ומשבצות אלא יותר יצירתי, ולכן ראיתי בתקשורת כלי שיכול להוביל אותי למטרות והיעדים שלי בעתיד.

ספר לנו משהו שאף אחד לא יודע עליך:

לפני 5 שנים הורדתי ממשקלי 25 קילו.

מה חלמת להיות כשהיית קטן?

כשהייתי קטן חלמתי להיות גיבור על J

איפה נראה אותך בעוד 10 שנים?

בעוד 10 שנים אהיה מנכ"ל של חברת שיווק ופרסום גדולה.

עם מי היית שמח לשבת על בירה?

שמעון פרס. הוא עבר הרבה בחיים ונראה לי מרתק לשבת ולדבר איתו. בטוח אהיה לי מה ללמוד.

איפה נמצא אותך בהפסקות?

בחצר של תקשורת או במשרדי אגודת הסטודנטים.

מה המוטו שלך?

" הכאב הוא רגעי הגאווה היא נצחית".

גם כשקשה בהווה, בסופו של דבר הגאווה שעשית משהו כמו שצריך זה הניצחון הגדול.

השאירו תגובה


אחד + = 8