צילום: תומר אפלבאום 

נעים מאוד – ספר לנו על עצמך?1673946096

שמעון אמסלם, קפטן הפועל תל אביב ונבחרת ישראל בכדורסל לשעבר, וכיום איש עסקים, שדרן, ופרשן ספורט ישראלי. מכהן גם כסגן יו"ר ארגון שחקני הכדורסל בישראל. אני נמצא במסלול האקדמי המכללה למנהל זו השנה השביעית, ובמסגרת תפקידי אני פועל לדחיפה של ספורטאים לרכישת השכלה גבוהה במקביל לקריירה, מתוך הבנה כי לא ניתן לעסוק בספורט במשך כל החיים, וצריך לרכוש כלים נוספים ליום שאחרי. בימים אלו אנו עובדים על כנס מאוד מעניין שצפוי להתקיים בתחילת חודש ינואר במכללה בנושא שיווק וספורט.

מה הוביל אותך לאקדמיה?                                                                                  

מפעל החיים שלי למעשה הוא קידום ספורטאים בפן האקדמי. ב-7 השנים האחרונות אני עובד במכללה למנהל בתפקיד ראש מדור הספורט בדיקאנט הסטודנטים, ובמקביל לריכוז כל נושא הספורט, אני דוחף ספורטאים לרכוש השכלה אקדמית בעזרת ליווי צמוד וסיוע בכל הנדרש.

איך אתה מסייע לספורטאים מקצועיים בלימודים?

המחלקה שלנו בדיקאנט מלווה את הספורטאים החל מהרגע שהם מגיעים, ועד לרגע שהם מסיימים את התואר. אנחנו עוזרים להם בבניית תכנית לימודים ומערכות לימוד מותאמות ללו"ז האימונים והמשחקים, מסייעים להם בשיעורים פרטיים, תיאום מועדי מבחנים מתאימים ועוד.

האם אתה חושב שיש קשר בין הצלחה ספורטיבית להצלחה אקדמית?

אני חושב שיש קורלציה מדהימה בין העיסוק בספורט לבין הצלחה בעסקים. כאשר לוקחים ספורטאים בעלי מוסר עבודה גבוה, חתירה להישגיות ורצון לנצח, ויוצקים לתוך התכונות הללו תכנים וידע אקדמי, מקבלים שילוב מנצח שיוצר אנשי עסקים מצליחים.

אילו הישגים בתחום הספורט השגת בתפקידך הנוכחי?

בתקופתי כראש מדור הספורט בדיקאנט, ניצחנו 5 פעמים ברציפות בליגת המכללות בכדורסל, פעמיים בכדורגל, 5 פעמים בכדור-יד, פעם אחת בכדורעף חופים, ופעמיים בטניס שולחן ובשיט מפרשיות.

מה מייחד את המכללה בעיניך?

עם כל גודלה של המכללה, היא מאוד משפחתית. ריכוז הבניינים סביב רחבת הדשא יוצר  אווירה עוטפת ומשפחתית. אחרי 7 שנים כאן אני מרגיש שהמכללה היא בית שני עבורי.

מהו הטיפ שהיית נותנת לסטודנטים של היום?

הטיפ שהייתי ממליץ לסטודנטים היום הוא להיות מעורבים, ולא להגיע למכללה בשביל "לעשות וי". תהיו חלק מהעשייה, תתרמו מהלב, תשתלבו ותצליחו.

ספר לנו משהו שלא הרבה אנשים לא יודע עליך:

לא הרבה יודעים או זוכרים, אבל כמעט עליתי לגמר ברוקדים עם כוכבים.

איזה כישרון היית רוצה שיהיה לך?

אני מקנא קנאה אמיתית באנשים שיודעים לשיר ולרקוד. אמנם כמעט עליתי לגמר ברוקדים עם כוכבים, אבל אין לי שום יכולת מקצועית וידע בריקוד.

מה מצחיק אותך?

אני חולה על הופעות סטנד אפ. יעקב כהן מצחיק אותי מאוד. מצחיק אותי גם כשיש לאנשים טעויות בשפה, והם משתמשים במילה מסוימת לא בקונטקסט הנכון.

מה מרגש אותך?

אני מערב המון רגש בכל דבר שאני עושה, והמון דברים מרגשים אותי. שירים מסויימים, המשפחה שלי, סרטים טובים, וכו' מרגשים אותי לפעמים עד דמעות.

איזו תכונה היית משנה בעצמך?

לטעמי אני אימפולסיבי מידי. כשיש לי מה להגיד אני אומר במקום. לפעמים זה יוצא טוב ולפעמים פחות. זה יכול לקרות לי ביום יום ואפילו תוך כדי שידור.

מה היית לוקח איתך לאי בודד?

אם כבר אנחנו מדברים על אי בודד, אז מהניסיון שלי בהישרדות, למדתי שצריך בראש ובראשונה אש ומצ'טה :)

עם איזו אישיות היית יוצא לארוחת ערב?

אני מאוד אוהב ומעריך את שמעון פרס. מעבר לניסיון החיים שלו הוא אישיות נדירה. הוא מסוג האנשים שרואה את התמונה הגדולה, וזו תכונה שיש למנהיגים אמיתיים.

באיזה מקצוע אחר מהמקצוע שלך היית רוצה לעבוד?

אם הייתי צריך לבחור מקצוע אחר, אין ספק שזה היה צריך להיות מקצוע שמעורב באנשים. אני לא פוסל בעתיד ללכת לכיוון הפוליטיקה. שם באמת אוכל לעזור, לתרום ולחרוץ גורלות לטובה.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

החיים כל כך דינאמיים. בעוד 10 שנים אולי אעסוק בתחום הספורט, אולי בתקשורת, ואולי גם בפוליטיקה.

 

קרדיט צילום: מתוך אתר "הארץ"

צלם: תומר אפלבאום

 

 

השאירו תגובה


9 − שבע =