נעים להכיר – ספר לנו על עצמך:

יוסי כהן, בן 26, גר בבאר שבע (מקווה לעבור לראשל"צ בשנה הקרובה), סטודנט שנה א' למנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. בשנים האחרונות אני סוחר בשוק ההון, בעיקר בשוק האמריקאי, ועובד גם כברמן במועדון הפורום.

למשפחה שלי יש מספר מאפיות, ומגיל 14 אני עובד בתחום. לפני כשנה נכנסתי כשותף באחת המאפיות, ולאחר שנה החלטתי שזה לא מתאים לי. אמנם מרווחים לא רע, אבל השגרה הייתה כזו שלא משאירה הרבה זמן פנוי. לכן פרשתי מהתחום והתחלתי את לימודיי במכללה.

כשהגעתי למכללה ביררתי האם קיימת פלטפורמה המאפשרת ללמוד כיצד לבצע בפועל השקעות בשוק ההון, וכאשר הבנתי שאין, החלטתי להקים אחת בעצמי. כיום אני משמש כיו"ר מועדון ההשקעות שצפוי להיפתח ב-21 לחודש. במסגרת המועדון, מידי שבוע בימי שני, יגיע מרצה אורח בכיר מהתחום להרצאה של שעה, ולאחר מכן נקיים מפגש סגור לחברי המועדון בו נלמד לסחור באופן פרקטי.

איפה שירתת בצבא?

מכיוון שהיה לי פרופיל נמוך, בהתחלה שירתתי בפיקוד דרום. לאחר תקופה קצרה העליתי את הפרופיל והתגייסתי לחיל השריון,  שם עשיתי קורס מפקדים מיד לאחר הטירונות. היה שירות מרתק בו הכרתי חברים לכל החיים.

למה בחרת ללמוד מנהל עסקים?

אני לא נוהג לקרוא הרבה ספרים. לפני כשנה קראתי את הספר "אבא עשיר אבא עני", הספר שינה לי את התפיסה וסקרן אותי מאוד בנוגע לעסקים, ניהול כח אדם וניצול הזדמנויות. לכן החלטתי ללמוד מנהל עסקים, ובחרתי בחשבונאות כי זה נראה לי התחום הכי מאתגר בבית הספר.

ספר לנו משהו שאף אחד לא יודע עליך:

בשנתיים האחרונות אני מתאמן ולומד את אומנות הלחימה "ג'וג'יטסו".

מה חלמת להיות כשהיית קטן?

כשהייתי קטן חלמתי להיות וטרינר כי אהבתי מאוד חיות. עם הזמן הרעיון נזנח ועולם העסקים קרץ לי מבחינת אפשרויות ודינאמיות.

איפה נראה אותך בעוד 10 שנים?

בעוד 10 שנים אהיה סמנכ"ל הכספים של חברת "EY".

עם מי היית שמח לשבת על בירה?

הייתי שמח לשבר על בירה עם רוברט קיוסאקי, מחבר הספר אבא עשיר אבא עני. הייתי מראה לו את הקעקוע שעשיתי על הזרוע עם ציטוט מהספר שלו – "אם הצעיר היה יודע, אם הזקן היה יכול"

איפה נמצא אותך בהפסקות?

מוציא את הברז בירה של האגודה לרחבת הדשא, עושה לסטודנטים כיף בין השיעורים.

מה המוטו שלך?

"זה שהולך בעקבות ההמון בדרך כלל לא יעבור את ההמון, זה שהולך לבד כנראה ימצא את עצמו במקומות שבהם איש עוד לא היה" – אלברט איינשטיין

FB_IMG_1448021618493

 

השאירו תגובה


4 + שבע =